Британський парламент ухвалив законопроект про Brexit у другому читанні

Читать на русском
Парламент Великобританії  в другому читанні ухвалив законопроект про вихід Королівства з ЄС.

Нижня палата британського парламенту ухвалила в другому читанні законопроект про вихід Великобританії з Євросоюзу. Остаточне ухвалення документу повинне відбутись до 7 березня.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на DW.

В середу, 1 лютого, 498 депутатів Палати громад схвалили законопроект у другому читанні. Проти висловилися 114 парламентаріїв.

Подальші дебати і обговорення документа в третьому читанні намічено на наступному тижні. Тоді ж належить і вирішальне голосування в нижній палаті британського парламенту. Потім законопроект надійде на обговорення в Палату лордів.

Правляча консервативна партія прем'єр-міністра Терези Мей сподівається, що закон про вихід Великобританії з ЄС буде ухвалено парламентом до 7 березня з тим, щоб глава уряду могла до кінця березня подати в Брюсселі заявку про вихід її країни з Євросоюзу. Лише після цього можуть початися офіційні переговори про Brexit.

Інтенсивне обговорення законопроекту про вихід Сполученого королівства з Євросоюзу в парламенті почалося після того, як Верховний суд країни заборонив уряду доведеться розпочинати процес Brexit без узгодження з парламентом. У той же час вердикт суду не ставить під сумнів підсумки минулого в Великобританії референдуму, більшість учасників якого висловилися за вихід Британії зі складу ЄС.

Нагадаємо, уряд Великобританії хоче запустити статтю 50 Лісабонського договору щодо виходу з ЄС на початку березня.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал