Україна увійшла до топ-10 постачальників зброї

Читать на русском
Україну визнали однією з 10 найбільших світових постачальників зброї за підсумками 2011-2015 років.

Україна посіла 9 місце в рейтингу найбільших світових експортерів зброї за період 2011-2015 років, за даними Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI).

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Укрінформ».

Частка України в глобальному експорті зброї становила в 2011-2015 роках 2,6%. Про це йдеться в доповіді SIPRI за 2015 рік, який був опублікований в понеділок, 5 грудня.

Україна займає в списку найбільших експортерів 9 сходинку, зовсім небагато поступаючись Італії.

В цілому за вказаний період (перші 5 років нинішнього десятиліття) обсяг торгівлі зброєю виріс на 14% в порівнянні з попереднім п'ятиріччям. На п'ятірку найбільших торговців зброєю - США, Росію, Китай, Францію і Німеччину - припадає 74% всього обсягу. При цьому Сполучені Штати і РФ очолюють цей список з 1950 року, і ніщо не говорить про можливість зміни такого стану справ.

«Укроборонпром» продемонстрував у дії нову зброю для арміїНова українська зброя, яка виготовляється підприємствами-учасниками ДК Укроборонпром, пройшла чергове випробування на полігоні Збройних сил України в Київській області.

Китай є третім за величиною як експортером, так і імпортером озброєнь. А найбільше зброї купують Індія і Саудівська Аравія.

Витрати на військові потреби в 2015 році склали по всьому світу 1,676 трильйонів доларів (на 1% більше, ніж в 2014 році) і дорівнювали 2,3% глобального ВВП. У перерахунку на душу населення - 228 доларів. Показник продовжував падати в країнах Північної Америки та Західної Європи, хоча і більш повільними темпами, ніж в попередні роки. Скоротилися витрати на озброєння в Латинській Америці та Африці. У той же час в Азії, Океанії і Східній Європі, а також на Близькому Сході стали витрачати на зброю більше.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що випробування керованих ракет середньої дальності в Херсонській області завершилися точним попаданням в ціль, що підтвердило їх бойові характеристики.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: