Рада не змогла подолати вето на закон про звільнення контрактників першої хвилі

Народні депутати не подолали вето Президента на ухвалений закон, який надавав військовим право розривати безстрокові контракти.
Фото з відкритих джерел

Народні депутати не подолали вето Президента на ухвалений закон, який надавав військовим право розривати безстрокові контракти.

«За» законопроект проголосували 82 депутати при мінімально необхідних 300, повідомляє «Слово і Діло».

Закон «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» був прийнятий Верховною Радою у липні. Його автори зазначали, що з початком особливого періоду Збройні Сили України пропонували укладати контракти з формулюванням «до кінця дії особливого періоду». Тепер військові, які погодилися на це, не можуть розірвати контракт.

У Генштабі розповіли, коли більшість військових шостої хвилі будуть демобілізованіУ Генеральній штабі Збройних сил України назвав місяць, в якому більшість військових шостої хвилі призову будуть демобілізовані.

Згідно з ветованим законом, військовим мали пропонувати укладати контракти на 6, 12 і 18 місяців. Укладення такого нового контракту служило б підставою для розірвання попереднього.

За словами співавторки документа Олени Шкрум, понад 20 тисяч військових, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію й уклали контракт на термін до завершення особливого періоду, досі несуть службу.

Петро Порошенко пояснив своє вето на закон тим, що його реалізація послабила б обороноздатність країни.

Нагадаємо, раніше у Генштабі повідомляли, що більшість військових, призваних під час шостої хвилі мобілізації, будуть демобілізовані у жовтні 2016 року.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...