Урожай-2016: Україна сподівається на дешеву гречку

Читать на русском

Урожай усіх видів зернових, гороху та гречки обіцяє бути значно вищим за торішній, помітне падіння прогнозується лише щодо ріпаку.

Сільське господарство – одна з найбільш динамічно розвиваються галузей економіки України. Завдяки зростанню інвестицій і технологічного вдосконалення виробництво в агропромисловому комплексі країни демонструє зростання кілька років поспіль.

Цей рік також не є винятком. «Слово і Діло» зібрало найважливіші показники прогнозу. За підсумками 2016 року очікується зростання збору врожаю всіх зернових культур (пшениця - 2,6%, ячмінь - 16,4%, гречка - 586,4%), гороху (+ 96,6%), картоплі (+ 30,9%) та овочів (+ 5,2%). Невеликий «мінус» буде лише у сфері вирощування плодово-ягідних культур (-3,5%) та ріпаку (-33,8%). Щодо останнього особливо шкодувати не варто, оскільки ця технічна культура сильно виснажує родючий шар ґрунту.

Окремо згадаємо гречку. Через планомірне скорочення посівних площ у попередні роки створилася несприятлива ситуація на ринку, коли, раніше дешева, вона стала практично недоступною для більшості українців. В силу соціальної складової цього продукту цього року уряд вирішив радикально вплинути на ситуацію, чим пояснюється таке сильне зростання врожаю цієї культури в поточному році (+ 586,4% г/г).

Дані щодо рослинництва загалом у країні можна подивитися в першій частині графічного матеріалу.   Більш детально за регіонами країни – в другій і третій частинах.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал