Міносвіти презентувало концепцію «Нової української школи»

Читать на русском

Сьогодні під час педагогічної конференції міністр освіти Лілія Гриневич презентувала концепцію Нової української школи.

Сьогодні, 18 серпня, Міністерство освіти і науки познайомило громадськість із концепцію «Нової української школи».

Про це повідомила очільниця відомства Лілія Гриневич під час педагогічної конференції в Будинку уряду, передає «Слово і Діло».

В документі, з яким можна ознайомитися за посиланням, передбачено, що загальна тривалість повної загальної середньої освіти збільшиться до 12 років.

Це аргументується тим, що «на території Європи 11-річна пострадянська школа залишилася в Україні, Білорусі та Росії».

«У всіх європейських країнах мінімальна тривалість отримання повної загальної середньої освіти становить від 12 до 14 років. Ми бачимо потребу збалансування на всіх рівнях гуманітарної та природничо-математичної освіти, зберегти добрі традиції та забезпечити високий рівень природничо-математичної освіти й вивчення інформаційно-комунікаційних технологій у всіх школах», – наголошується в документі.

Навчання буде починатися, як правило, з шести років.

Початкова освіта нової школи складатиметься з двох циклів: перший, адаптаційно-ігровий (1-2 класи), і другий – основний (3-4 класи).

У рамках профільної освіти старшокласник зможе вибирати один із двох напрямів навчання – академічний, із поглибленим вивченням окремих предметів з орієнтацією на продовження навчання в університеті, або професійний, який разом з отриманням повної загальної середньої освіти забезпечує отримання першої професії (не обмежує можливість продовження освіти).

Міністр освіти уточнила, що концепція почне діяти в 2018 році.

«Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина незалежно від її здібностей має право на успіх у житті, максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта», – підкреслила Гриневич.

Вона зазначила, що реформа орієнтована на те, щоб зробити випускника конкурентоспроможним у 21-м столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, новатора, здатного змінювати навколишній світ і вчитися впродовж життя.

Представлений варіант концепції не є остаточним, кожен може приєднатися до обговорення та надіслати свою думку щодо концепції за адресою [email protected] В темі листа вказуйте «Обговорення Концепції», в листі вказуйте назву розділу, абзац і номер сторінки, яких стосуються ваші думки.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявляла, що профільна школа, 10-12 клас, буде ділитися на два напрямки. Перший – це навчання в академічному ліцеї, де учень вивчає певні предмети й зможе потім продовжити навчання в університеті. Другий – профільний ліцей, коли паралельно із середньою освітою можна отримати першу професію.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: