Гройсман почав робити ставку на створення бюрократичних структур – експерт

Читать на русском
Юрій Буздуганекономіст

Зарано вважати ініціативу Гройсмана виключно політичним популізмом, але певні висновки зробити можна.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив економічний експерт Юрій Буздуган, аналізуючи ініціативу прем’єр-міністра Володимира Гройсмана створити відомство для боротьби з контрабандою.

«По-перше, Гройсман робитиме ставку на бюрократичні структури. Це повернення до радянської моделі та адміністративно-командної системи. По-друге, структури будуть дублюватися та перехрещуватися. Це також практика тоталітарних режимів», – пояснює експерт.

Як зазначив економіст, можливо, зараз Гройсман дійсно шукає нові альтернативні варіанти, але чомусь, окрім суто бюрократичних заходів, нічого знайти не може.

«Українська держава в нинішньому стані сотні років була інструментом експлуатування населення. Україна здобула незалежність, але нічого не змінилося. Створення все більшої кількості силових структур продовжуватиме виконувати це завдання», – зауважив Буздуган.

На його переконання, час у Гройсмана на реалізацію ідеї є й, можливо, щось вийде, але бюрократичні методи себе вичерпали. Потрібно робити ставку на прозорість роботи митниці, а не створювати ще один репресивний орган контролю.

Додамо, що 7 травня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що найближчим часом буде створений міжвідомчий мобільний підрозділ для наведення ладу на українській митниці.

Підрозділ складатиметься зі 100 осіб, які контролюватимуть митників.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал