Мери-мільйонери: хто з українських градоначальників є найбагатшим?

Читать на русском

Хто з мерів українських обласних центрів отримав найбільшу зарплату за минулий рік, а хто заробив копійки? У чиїй власності сотні квадратних метрів житла, а хто не має власної оселі взагалі? «Слово і Діло» дослідило декларації градоначальників українських міст, щоб показати, на що живе й чим володіє наша з вами міська влада.

Так, найбільшу заробітну плату за минулий рік отримав міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. У 2015 році він заробив 3,704 млн грн, щоправда, більшість цих коштів Буряк отримав на посаді головного інженера комбінату «Запоріжсталь», оскільки очолив місто лише наприкінці листопада минулого року.

А от київський міський голова, оскільки зарплати не отримує, задекларував лише 1,872 тис. грн. На що жив мер Києва увесь цей час, можна зрозуміти, поглянувши на сукупний дохід та банківські вклади його родини: за минулий рік сім’я Кличків заробила понад 2,625 млн грн, а на рахунках самого Віталія Володимировича та його близьких зберігається понад 247,175 млн грн.

Якщо поглянути на матеріальні активи міських голів, то найбільшим землевласником сміливо можна назвати мера Чернігова Владислава Атрошенка, який задекларував 12 земельних ділянок загальною площею майже 152 тис. квадратних метрів, що належать йому та його родині. Також не обділена сім’я Атрошенків квартирами та будинками: відповідно до декларації, їх у них аж 8 (4 квартири та 4 приватні будинки).

Водночас міський голова Харкова Геннадій Кернес у своїй декларації вказав власністю... 7 квадратних метрів землі. Жодних інших матеріальних активів, включаючи житло, автомобілі чи ділянки, харківський мер, як виявляється, не має. Принаймні офіційно.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал