Експерт назвав причини, які можуть завадити поверненню Сакварелідзе до ГПУ

Читать на русском
Марина Цапокексперт РПР

Є сподівання, що після візиту до США у Президента буде якесь розуміння ситуації в Генпрокуратурі.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіла експерт групи з реформи органів правопорядку «Реанімаційного пакета реформ» Марина Цапок, аналізуючи ситуацію зі звільненням генпрокурора Віктора Шокіна.

«Після відставки Шокіна нічого не зміниться, тому що пішла вся реформаторська команда. Хто б не був призначений новим генпрокурором, навіть якщо в нього будуть якісь реформаторські плани, потрібно буде якось відновити хоча б те, що було зроблено. Тобто, якщо люди з Геніспекції та органів прокуратури підуть, то потрібно буде створювати ці структури заново», – розмірковує Цапок.

За її словами, юридично буде дуже складно повернути Сакварелідзе через те, що є певні обмеження.

«Є обмеження, яку людину можна призначити в ГПУ. Сакварелідзе призначався рік тому, коли діяли інші законодавчі рамки», – пояснила вона.

Експерт про ГПУ: Сакварелідзе потрібно було піти, гучно грюкнувши дверимаПолітолог прокоментував інформацію про те, що генпрокурор Віктор Шокін звільнив Давида Сакварелідзе.

«Звісно, будь-які юридичні перешкоди долаються політичною волею, але є ще один момент. Не має впевненості в тому, що команда, яка працювала із Сакварелідзе, збережеться до того часу, коли буде прийнято якесь рішення щодо генпрокурора», – підкреслила Цапок.

Крім того, як зазначила експерт, уже зараз є плани ліквідувати підрозділи управління реформ, а, відповідно, й звільнити людей.

Як відомо, перед своєю власною відставкою Віктор Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе. Пізніше Сакварелідзе повідомив, що Президент України Петро Порошенко пообіцяв повернути його до ГПУ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал