У Мінекономіки пропонують продати частину акцій «Антонова» іноземним інвесторам

Читать на русском
У Міністерстві економічного розвитку й торгівлі розробили план підвищення конкурентоспроможності державного авіабудівного підприємства «Антонов».

У Міністерстві економічного розвитку й торгівлі розробили план підвищення конкурентоспроможності державного авіабудівного підприємства «Антонов».

Про це повідомляється в огляді ТОП-100 найбільших державних підприємств, опублікованому прес-службою Мінекономіки «Слово і Діло».

Зокрема, МЕРТ пропонує винести на розгляд можливість продажу міноритарного пакету акцій підприємства іноземному стратегічному інвестору з метою просування продукції українського авіабудівника на висококонкурентні світові ринки.

На думку експертів Міністерства, за рахунок збільшення акціонерного капіталу або довготривалої позики на пільгових умовах в ДП «Антонов» також можна буде залучити й додаткові інвестиції від держави.

У Мінекономрозвитку вказали й на інші слабкі сторони роботи підприємства, які потребують ефективних рішень. Наприклад. маркетингова стратегія, яку необхідно змінити з метою пошуку нових можливостей для лізингу та розширення сервісної мережі компанії в світі.

Боротьба за завод «Антонова»: переміг «БПП»Привабливість держпідприємства «Антонов» для потенційних інвесторів незаперечна, а бажання українських чиновників заробити швидких грошей – невблаганно. Яка доля чекає ДП «Антонов»?

Стабільний приплив нових замовлень сприятиме економії за рахунок зростання масштабів виробництва, що істотно збільшить ліквідність «Антонова», зазначають у МЕРТ. Поки ж темпи та масштаби роботи українського виробника непорівнювані з його світовими конкурентами. Наприклад, американський Boeing у 2013 році збудував 200 літаків, бразильський Embraer – 80, а російська «Об'єднана авіабудівна корпорація» – 111, у той час як «Антонов» за цей же період випустив у світ всього 7 бортів.

Підприємству також пропонують оптимізувати витрати за рахунок відмови від непрофільних активів і перегляду асортименту літаків, концентруючись на найбільш перспективних моделях – наприклад, Ан-158, Ан-178 і Ан-70. Також компанії вкрай необхідно оптимізувати структуру управління, зазначають у МЕРТ.

Нагадаємо, на початку наступного року в Україні стартує велика приватизація державних підприємств. За словами голови Фонду держмайна Ігоря Білоуса, перевага при продажу акцій великих державних підприємств буде надаватися іноземним, але не російським інвесторам.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...