Активісти, які контролюють хід розслідування злочинів проти євромайдан, побоюються, що слідчі дії будуть спущені на гальмах. На їхню думку, серед слідчих і суддів панують саботаж і кругова порука.
Про це заявив на прес-конференції в Києві адвокат сімей загиблих на Майдані Тарас Гаталяк, передає «Слово і Діло» з посиланням на Deutche Welle.
Правозахисник повідомив, що працівникам спеціального слідчого управління у складі Генпрокуратури наказано протягом трьох місяців завершити всі справи і бути готовими до розформування управління.
За словами адвоката, в суспільстві згасає інтерес до покарання винних, на суди приходять лише родичі постраждалих і журналісти. В цей же час судді, колишні «беркутівці», які брали участь в операціях проти маніфестантів, і інші фігуранти кримінальних справ залишаються на своїх посадах і продовжують отримувати зарплату. Правозахисники обурені «бюрократичної каруселлю», коли слідчі передають судам неякісні матеріали слідства, судді повертають їх на дослідування, а прокуратура подає ці документи знову в суди. Щоб посилити контроль за ходом розслідування, активісти вимагають створити у Верховній раді України тимчасову слідчу комісію.
Про покарання замовників всіх цих злочинів наразі не йдеться. Адже, незважаючи на те, що в Україні вже існує механізм заочного засудження, головним дійовим особам кривавого спектаклю під назвою «розстріл Майдану», він не загрожує – більшість з них ховаються за межами України і, судячи з темпів розслідувань проти них, досі мають соратників в українській правоохоронній системі.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»