Суд заборонив даішникам штрафувати водіїв

Читать на русском
Конституційний суд України виключив порушення Правил дорожнього руху з переліку адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення.

Конституційний суд України виключив порушення Правил дорожнього руху з переліку адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення.

Це випливає з рішення суду, оприлюдненого сьогодні, 28 травня, за поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської про офіційне тлумачення положення частини першої ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Перелік адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення, є вичерпним і може бути змінений тільки законом», – йдеться в рішенні КС.

При цьому, суд дає повний перелік таких правопорушень, визначений Кодексом про адміністративні правопорушення, в якому порушення ПДР відсутнє.

Суддя-доповідач у цій справі Віктор Шишкін підкреслив, що Конституційний суд навмисно дав повний перелік правопорушень, вказавши, що він є вичерпним.

«По всіх інших випадках написано «розгляд справи за місцем вчинення». Тобто посадова особа в такому випадку має скласти протокол, опитати свідків, одержати пояснення від особи, яку притягують до відповідальності, і здійснити ряд інших процедурних дій, встановлених Кодексом про адміністративні правопорушення. І вже складений протокол відправити у відповідний орган, по-простому будемо говорити – в РВВС», – пояснив Шишкін.

У рішенні ж суду пояснюється, що положення частини першої ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне порушення.

***
Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал