Обіцянка політика
- Прем'єр-міністр України
Шмигаль у програмі уряду обіцяє забезпечити стимулювання діяльності національного товаровиробника
Джерело
Результат
Щодо прогресу у напрямку стимулювання діяльності національного товаровиробника. Наприклад, на умовах часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва за період з березня по грудень 2020 року сільгосптоваровиробники придбали 14 664 одиниць техніки і обладнання на загальну суму близько 4 млрд гривень, отримали часткову компенсацію на 878 млн гривень. Всього з урахуванням погашення боргів за попередній рік сільгосптоваровиробникам виплачено у 2020 році за цією програмою 1,4 млрд грн.
Також щодо бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». У бюджеті 2020 року на цю програму було передбачено 4 мільярди гривень. А фінансування у 2021 році передбачене на рівні 4,5 мільярда гривень, що свідчить про збільшення обсягів фінансування.
Щодо підтримки вітчизняних товаровиробників шляхом застосування механізму публічних закупівель. Як прозвітували в Мінекономіки у березні 2021 року, вже зараз, під час проведення закупівель в системі «Prozorro», замовники мають можливість при визначенні переможця тендерних пропозицій враховувати нецінові критерії. Зокрема, встановлювати такі критерії, як: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів, екологічні характеристики.
Підтримка для підприємств оборонно-промислового комплексу та космічної галузі, що мають унікальні розробки та технології, відновлення виробництв продукції, що має значний експортний потенціал для виготовлення сучасного високотехнологічного озброєння та сучасної ракетно-космічної техніки, забезпечується в рамках фінансування бюджетних програм:
– виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення – 2,5 млрд грн (2021 р.) – таку ж суму запропоновано і в проєкті бюджету на 2022 рік;
– виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері космічної галузі, в тому числі загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України – 95 млн грн (2021 р.) – таку ж суму запропоновано і в проєкті бюджету на 2022 рік;
– управління та випробування космічних засобів 429,6 млн грн (2021 р.) – 458,1 млн грн запропоновано в проєкті бюджету на 2022 рік.
Враховуючи такі досягнення, обіцянці вирішено присвоїти статус «виконано».