САП скерувала до суду справу ексзаступника міністра Бровченка

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку закінчили досудового розслідування зверненням до суду з обвинувальним актом.
Юрій Бровченкофото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, яким закидають організації розтрати понад 225 млн грн при закупівлі державною акціонерною холдинговою компанією «Артем» устаткування для серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів.

Про це повідомляє прес-служба САП.

За інформацією «Слово і діло», у справі обвинувачують організатора Олександра Кіржнева, колишнього заступника міністра економічного розвитку Юрія Бровченка, ексдиректора Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та маркетингу заводу «Артем» Володимира Зіміна та колишнього директора державного підприємства «Український центр «Безпека» Владислава Глазунова.

«2 травня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням 4 осіб в організації розтрати 8,3 млн дол. США, що сягає понад 225 млн грн за курсом НБУ, при закупівлі державною акціонерною холдинговою компанією «Артем» (далі - ДАХК «Артем») устаткування для виготовлення продукції оборонного призначення, а саме серійного виробництва корпусів 152/155-мм снарядів. Крім того, прокурором САП заявлено позов до обвинувачених про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, СБУ затримала Бровченка за підозрою в державній зраді, оскільки він нібито причетний до зриву державного оборонного замовлення. Пізніше підслідність у справі змінили за НАБУ, яке повідомило ексзаступнику міністра про підозру у заволодінні державним майном групою осіб.

За даними слідства, у вересні-листопаді 2017 року директор ДП «Безпека» Владислав Глазунов, діючи навмисне та з корисливих мотивів, вступив у злочинну змову із Бровченком. Вони домовилися сприяти участі іноземної компанії Gray Fox Logistics (США) у виконанні державного оборонного замовлення в частині виготовлення та постачання в Україну «напівавтоматизованої лінії з виробництва корпусу з ведучим пояском снаряду калібрів 152/155 мм з комплексом ЗІП». При цьому посадовці цілком усвідомлювали, що можливості виконати замовлення іноземна організація немає.

У подальшому Глазунов і Бровченко нібито для виконання державного оборонного замовлення забезпечили укладення контракту між Gray Fox Logistics та заводу «Артем» на виготовлення та постачання в Україну спеціалізованої продукції.

Як з'ясувало слідство, внаслідок таких дій Gray Fox Logistics у травні 2018 року отримала від ДАХК «Артем» передоплату в сумі 8,29 млн доларів. Проте іноземна компанія умов контракту так і не виконала. Отже, зірвано реалізацію узгоджених етапів виконання ДОЗ та створено передумови неповного та несвоєчасного забезпечення Збройних сил України боєприпасами критичної номенклатури.

Такі дії завдали державній компанії «Артем» збитків на суму понад 225 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: