З 2021 року кількість жінок в українській армії зросла на 40 відсотків. Наразі служать близько 43 тисяч жінок-військових.
Про це повідомило Міністерство оборони України у Telegram.
«Чисельність військовослужбовиць ЗСУ збільшилась на 40 відсотків порівняно з 2021 роком. За 2 роки кількість жінок у війську зросла на 12 тисяч – зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць», – сказано в повідомленні.
У Міноборони також розповіли, що змінилося у питаннях рівноправності в армії. Зокрема, це такі нововведення:
1. Міністерство оборони скасувало усі обмеження для доступу військовослужбовиць до усіх посад.
Якщо раніше жінки могли проходити службу на посадах переважно медичних спеціальностей, зв'язківців, бухгалтерів, діловодів та кухарів, то зараз жінка в армії може бути водієм, гранатометником, заступником командира розвідгрупи, командиром БМП, ремонтником, кулеметником, снайпером тощо.
Раніше контракт на проходження військової служби укладався жінками віком від 18 до 40 років, тоді як у чоловіків такого обмеження не було. Тепер від 18 до 60 років контрактниками можуть стати представники обох статей.
Щодо декретної відпустки, то тривалість, визначена у медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні.
2. Надали можливість здобуття військової освіти всіх рівнів.
З 2019 року уряд України дозволив вступати до військових ліцеїв дівчатам. Жінки, які в майбутньому бачать себе офіцерами ЗСУ, мають доступ до всіх рівнів військової освіти. Їм дозволено опановувати ті самі спеціальності, що й чоловікам, а потім і служити за широким переліком посад.
3. Організували системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків.
Раніше тренінгів, семінарів, нарад, освітніх програм, круглих столів за участю міжнародних організацій, експертів та фахівців із рівноправності української армії не проводилося. Наразі ця робота відбувається постійно у всіх військових частинах.
4. Враховуються аспекти рівноправності розробки нормативно-правових актів.
Усі документи, які розробляє МОУ, проходять гендерну експертизу.
Нагадаємо, з 1 жовтня 2023 року жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мали стати на військовий облік. Докладніше про це – на нашій інфографіці.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»