Союзники тиснуть на Байдена, щоб він прискорив вступ України до НАТО – NYT

Читать на русском
Членство України в НАТО стало всепоглинаючою дискусією як у Європі, так і всередині адміністрації Байдена, заявив американський урядовець.
Reuters

Союзники чинять тиск на президента США Джо Байдена, щоб він підтримав значно швидший і надійніший шлях до членства України в НАТО.

Про це пише The New York Times.

Багато союзників, особливо країн, які межують з росією, хочуть надати Україні тверду політичну відданість членству напередодні саміту НАТО в липні. Як повідомили представники адміністрації Байдена, дехто хоче, щоб було встановлено графік вступу України до Альянсу після закінчення війни.

Вступ до НАТО: з якими країнами Україна підписала декларації щодо підтримки руху до АльянсуУкраїна вже з 18 країнами підписала декларації щодо підтримки своєї євроатлантичної інтеграції. Список – на інфографіці.

Як зазначає видання, для Байдена «всі варіанти пов'язані зі значним ризиком», оскільки його бажання не допустити розколу в НАТО суперечить бажанню «уникати третьої світової війни».

За словами одного високопоставленого американського чиновника, який бере активну участь у дискусіях, членство України стало «всепоглинаючою дискусією» як у Європі, так і всередині адміністрації Байдена.

Повністю стала на бік Байдена лише Німеччина, хоча деякі з інших 29 країн мають «власну тиху думку» щодо готовності України повністю приєднатися до Альянсу та ризиків того, що НАТО може бути втягнуте у конфлікт із росією.

Як пише видання, ймовірно, кілька американських чиновників на чолі з держсекретарем Ентоні Блінкеном зайняли позицію, що адміністрація Байдена буде змушена вказати конкретніший шлях України до членства.

При цьому США також можуть запропонувати Україні щось схоже на «ізраїльську» модель безпеки – зобов'язання щодо безпеки на десять років. Але такий варіант не те, чого прагне Україна.

Нагадаємо, раніше ЗМІ вже писали, що США та Німеччина поки не хочуть брати на себе жодних зобов'язань, які суттєво виходять за рамки декларації НАТО від 2008 року, щодо прийняття України до Альянсу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що НАТО на саміті або до кінця року має ухвалити політичне рішення щодо пропозиції графіку вступу України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: