Верховний суд України відхилив позови про розпуск Ради

Читать на русском
У Верховному суді України не розглядатимуть позовів про визнання розпуску парламенту президентом.

Касаційний адміністративний суд Верховного суду не розглядатиме позовів про законність указу президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в повідомленні прес-служби суду в понеділок, 27 травня.

«Верховний суд відмовив у відкритті провадження за позовом до президента України Володимира Зеленського про визнання протиправним і недійсним указу президента України від 21 травня 2019 року №303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної ради України та призначення позачергових виборів» у зв'язку з тим, що розгляд такої справи віднесений до юрисдикції Конституційного суду України», – йдеться в повідомленні.

У Верховному суді вирішили, що розгляд відповідності Конституції правових актів ВРУ і президента належать до повноважень Конституційного суду.

У позовній заяві позивач заявив, що розпуск Верховної ради порушив його права як виборця, який брав участь у парламентських виборах 26 жовтня 2014 року. Позивач також стверджує, що дострокові вибори 21 липня порушують його права, оскільки заважають планам на літній відпочинок.

У рішенні зазначено, що конституційний процес дострокового припинення повноважень Ради й участь у цьому процесі президента не є формою реалізації його управлінських функцій і не може підпадати під контроль суду адміністративної юрисдикції.

Постанова може бути оскаржена у Великій палаті Верховного суду протягом 15 днів із дня його ухвалення.

Нагадаємо, Верховний суд отримав три позови про визнання указу Зеленського про розпуск парламенту незаконним.

24 травня група нардепів оскаржила розпуск Ради в Конституційному суді.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: