Обіцянка політика

  • Міський голова Харкова

Кернес заявив, що після відкриття ст. м. «Перемога» місто почне розвивати метро у бік вул. Одеської

30 жовтня 2015 року міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що після відкриття ст. м. «Перемога» місто почне розвивати метро у бік вул. Одеської.
Виконано
Сказано 30 жовтня 2015 р.

Джерело

  • http://www.city.kharkov.ua/uk/news/gennadiy-kernes-budivnitstvo-metro-misto-zakinchit-za-svoi-koshti-29813.html
  • http://www.city.kharkov.ua/ru/news/na-budivnitstvo-metro-v-kharkovi-vidilyat-ponad-230-milyoniv-griven-30202.html
  • http://kharkov.comments.ua/news/2015/11/10/171408.html
  • http://glavcom.ua/articles/40028.html
  • http://www.city.kharkov.ua/uk/news/na-budivnitstvo-st-m-peremoga-dodatkovo-vidilili-30-milyoniv-griven-31805.html
  • http://www.sq.com.ua/rus/news/novosti/21.07.2016/proezd_v_metro_ne_podorozhaet/
  • http://kharkivoda.gov.ua/36/82156
  • http://dozor.kharkov.ua/news/authority/1178270.html

Результат

Станом на 10 листопада 2015 року станція метрополітену «Перемога» в Харкові готова на 80%. Зараз робочі зайняті облаштуванням електротехнічних мереж та монтажем обладнання. Також на станції йдуть архітектурні роботи, пов'язані з оформленням платформенної ділянки та вестибюлів.

8 грудня 2015 року перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов повідомив, що 231,5 млн грн планують виділити з міського бюджету в 2016 році на будівництво метро в Харкові. Зокрема, на завершення будівництва ст. м. «Перемога» планується направити 230 млн грн, на початок будівництва третьої лінії метро до ст. «Одеська» - 1,5 млн грн. Станцію метро «Перемога» планується відкрити до 23 серпня наступного року, щоб вже на День міста вона запрацювала в плановому режимі.

Також Ігор Терехов нагадав, що минулого тижня Харківський міський голова Геннадій Кернес провів успішні переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком щодо залучення кредитних коштів у розмірі понад 300 млн євро для будівництва ділянки метро в бік вул. Одеської.

7 квітня 2016 року голова ХОДА Ігор Райнін повідомив, що відкриття станції метро заплановано до Дня Незалежності України.

17 травня 2016 року Харківська міська рада ухвалила рішення про додаткове виділення з міського бюджету Харкова на завершення будівництва ст. м. «Перемога» 30 млн грн. Нагадаємо, що з бюджету міста на закінчення будівництва ст. м. «Перемога» в 2016 році було виділено 230 млн грн. Завершити будівництво 30-ї станції харківського метро планується в серпні нинішнього року.

21 липня 2016 року у зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку перший заступник харківського міського голови Ігор Терехов запевнив, що терміни будівництва нових станцій залишаються колишніми. Закінчення будівництва гілки метро в бік вул. Одеської заплановано на осінь 2020 року. Цьому буде передувати комплекс підготовчих робіт - експертизи, отримання держгарантій на кредитування, проведення тендерів і т.д. Крім того, європейські фахівці підготують проект розвитку харківського метро на найближчі 50 років. Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк готові надати Харкову кредит в сумі близько 310 млн євро на будівництво станцій метро "Державинська" і "Одеська", а також на будівництво електродепо і на придбання нових вагонів. Будівництво нової ділянки метро може стартувати вже на початку 2017 року.

19 серпня 2016 року Президент України Петро Порошенко та голова ХОДА Ігор Райнін відкрили 30-ту станції Харківського метрополітену - «Перемога». За його словами, на вирішення технічних питань буде потрібно декілька днів, а потім харків’яни та гості міста зможуть користуватися цією станцією, яка, на думку президента, є найкращою станцією в світі.

Геннадій Кернес повідомив, що Європейський банк реконструкції і розвитку готовий інвестувати 300 мільйонів євро під гарантії держави на будівництво метро в Харкові. Продовження будівництва метро заплановано в бік Харківського міжнародного аеропорту зі станцією в районі перехрестя пр. Гагаріна та вул. Одеської.