Бессент заявив про початок завершальної фази війни США проти Ірану

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон переходить до «завершальної фази» війни з Іраном. За його словами, Сполучені Штати готують масштабну економічну операцію проти Тегерана.

Про це Бессент написав у соцмережі Х, а також заявив у статті для Financial Times.

За словами американського міністра, новий етап передбачає безпрецедентний фінансовий тиск на Іран.

«Ми тепер вступаємо в завершальну фазу. На світанку розпочинається економічний D-Day – наймасштабніша фінансова наступальна операція, яку будь-коли спрямовували проти супротивника», – заявив Бессент.

Він зазначив, що Вашингтон має намір завдати удару по економічних механізмах, які забезпечують функціонування іранського режиму.

«Світ повинен зрозуміти, що наша мета – перерізати всі економічні артерії, які підтримують тиранічний режим, доки Тегеран не залишиться на самоті», – наголосив міністр.

Бессент також попередив Іран про наслідки можливої військової відповіді на економічні заходи США. За його словами, у такому разі президент Дональд Трамп «відреагує швидко й рішуче».

Заява глави американського Мінфіну перегукується з попередніми погрозами Трампа. Минулого тижня президент США також говорив про «економічний D-Day» і попереджав про запровадження масштабних санкцій проти країн, які продовжують вести бізнес із Тегераном.

У Вашингтоні розраховують, що посилення економічного тиску змусить іранську владу повернутися до переговорів.

Тоді як Іран повідомляв, що розглядає можливість атак на американські військові об'єкти в Європі, якщо президент США Дональд Трамп ухвалить рішення про подальшу ескалацію війни.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО