У Міноборони Польщі заявили, що готуються до війни з росією

У польському оборонному відомстві заявили, що Варшава готується до можливої війни з російською федерацією. Водночас там сподіваються, що її ніколи не буде.

Про це повідомив заступник міністра національної оборони Польщі Цезарій Томчик, повідомляє Polsat News.

«Ми готуємося до війни, сподіваючись, що її ніколи не буде», – сказав Томчик.

Як пояснив посадовець, польська влада та армія вже вирішують, як діятимуть у разі найгіршого сценарію – йдеться саме про війну з росією.

«Ми вже не поділяємо сценарії на реальні та нереальні, а лише на ймовірні та малоймовірні. Сьогодні я б уже не встановлював крайнього терміну. Навіть якась масштабна провокація з боку Кремля цілком може статися протягом кількох місяців», – вважає Томчик.

Як надалі розгортатимуться події – залежить, зая його словами, від перебігу війни в Україні.

«Якщо ця війна закінчиться, то, звичайно, це дуже добре, але тоді цілком імовірно, що рф почне відновлювати свій потенціал для наступного збройного конфлікту», – підкреслив посадовець.

Водночас він впевнений, що «сьогодні путінська росія не готова до конфронтації з НАТО і програла б таку війну».

«Ми бачимо, що Україна стримала росію. Не кажучи вже про весь потенціал Альянсу. Ми маємо усвідомлювати свою силу. Використовувати її, наводити порядок, підтримувати Україну та тримати росію якомога далі від нас», – зауважив Томчик.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністри Естонії та Латвії заявили, що зараз не час для мирних переговорів із росією, а головним пріоритетом Європи має стати посилення обороноздатності та підтримка України.

Також міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що не виключає можливих провокацій з боку росії проти однієї з країн НАТО.

А глава оборонного відомства Литви Робертас Каунас вважає, що росія може використати українські безпілотники для атак на критичну інфраструктуру в країнах Балтійського регіону з метою приховати відповідальність за будь-які удари.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО