У США висміяли паніку через спеку в Європі

На тлі рекордної спеки в Європі, яка загрожує життю людей, міністр енергетики США Кріс Райт закликав не перебільшувати її небезпеку. Він заявив, що холод є більшою причиною смертності, ніж спека.

Про це повідомляє Politico.

Райт виступив на конференції Альянсу за відповідальне громадянство, де зібралися переважно консервативні діячі, багато з яких заперечують зміну клімату.

У своїй промові міністр енергетики США зосередився на смертності серед європейців взимку 2022 року.

«Взимку завжди помирає більше людей, ніж влітку, бо холод – набагато більша причина смерті, ніж спека», – заявив він.

Райт також сказав, що наслідки зростання цін на енергоносії після вторгнення росії в Україну «є руйнівними».

За даними Politico, ці коментарі пролунали на тлі офіційних попереджень урядів по всій Європі про те, що рекордно високі температури цього тижня становлять загрозу для життя.

Хвиля спеки 2022 року забрала понад 60 тисяч життів на континенті. Через нинішню спеку закривалися школи, порушувався транспортний рух і виникали проблеми з енергопостачанням.

У Франції близько 40 людей потонули, намагаючись охолонути.

Кліматологиня Імперського коледжу Лондона Фрідеріке Отто заявила, що смертність від спеки та холоду неможливо порівнювати напряму.

«Неможливо порівнювати смертність від спеки та холоду – зв'язок між спекою та смертністю набагато пряміший, ніж з холодом», – сказала вона.

За її словами, смертність від спеки різко зростає на Глобальному Півдні, зокрема в Африці.

Politico також пише, що адміністрація Трампа скоротила програми, спрямовані на зменшення небезпеки спеки. Запропоновані заходи захисту працівників застопорилися в Управлінні з охорони праці та техніки безпеки.

На тлі зростання цін на електроенергію через війну в Ірані адміністрація також запропонувала повністю скасувати програму вартістю 4,5 млрд доларів для допомоги малозабезпеченим з оплатою рахунків за опалення та охолодження.

Попри тиск Вашингтона, європейські політики заявляють, що це їх не зупиняє. Законодавці ЄС ведуть дебати щодо послаблення системи торгівлі викидами, а міністри енергетики блоку зустрілися під тиском виробників нафти й газу, щоб пом’якшити закон про скорочення забруднення метаном.

Водночас Європа залишається залежною від США щодо природного газу, відмовляючись від російських поставок.

Міністр енергетики Великої Британії Мілібенд заявив, що прихильники повернення до звичного підходу до викопного палива помиляються.

«Коли росія вторглася в Україну, дехто казав нам ігнорувати один шок, пов'язаний з викопним паливом, і повернутися до звичного життя. Тепер, зіткнувшись з другим шоком лише через чотири роки, ми чуємо ті самі аргументи. Ті, хто це каже, помиляються», – сказав він.

Нагадаємо, цього тижня більшість країн Західної Європи опинилися під впливом потужної хвилі спеки, яка місцями підняла температуру повітря до понад +40°C. Найбільше прогрівання прогнозували у Франції та Іспанії.

У Франції через аномальну спеку заборонили вживання алкоголю на частині заходів національного музичного фестивалю Fête de la Musique. У 35 департаментах країни оголосили найвищий рівень небезпеки, а температура може сягнути 41°C.

Згодом ще низка держав Західної й Центральної Європи оголосили червоний рівень небезпеки через хвилю аномальної спеки. Синоптики прогнозують температуру до +42°C.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО