Рада оборони Чернігівської області ухвалила рішення з 1 липня розширити зону обов'язкової евакуації з прикордонних територій.
Про це повідомив керівник обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус.
Він розповів, що рішення було ухвалено на запит військових. Йдеться про 12 населених пунктів у чотирьох прикордонних громадах:
Корюківська ТГ – Прибинь, Шишківка та Рудня;
Городнянська ТГ – Лемешівка та Мощенка;
Новгород-Сіверська ТГ – Вороб'ївка, Камінь, Кам'янська Слобода, Карабани та Чайкине;
Семенівська ТГ – Газопровідне та Олександрівка.
Окремо ухвалено рішення продовжити евакуаційні заходи ще у семи селах, де вони були запроваджені раніше. Частина жителів уже виїхала, інші офіційно відмовилися від евакуації. До переліку входять Гірськ, Берилівка, Бучки, Грем'яч, Будо-Вороб'ївська, Костобобрів та Залізний Міст.
За даними місцевої влади, у цих населених пунктах залишається близько тисячі людей, серед них близько 120 дітей.
«Алгоритм дій уже напрацьований. Жителів поінформують про місця збору. Всі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Розселення людей – обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені», – зазначив Чаус.
Нагадаємо, 17 червня стало відомо, що в Синельниківському районі Дніпропетровської області розпочали примусову евакуацію сімей із дітьми ще з 23 населених пунктів.
А на початку червня в Богодухівському районі Харківської області також розширили зону евакуації через посилення російських обстрілів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.