Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що союзники перебувають у «вирішальному моменті» повномасштабної війни росії проти України.
Його заява прозвучала під час неформальної зустрічі Ради Україна–НАТО на рівні глав МЗС, яка відбулася 21 травня у місті Гельсінгборг.
Сибіга наголосив, що тиск на Москву продовжує зростати, а чисельна перевага росії більше не є визначальним фактором на полі бою. Він підкреслив, що для досягнення миру необхідно поєднувати дипломатію, тиск і силу, зокрема через посилення санкційного та оборонного інструментарію.
«Україна тримає оборону, а чисельна перевага росії більше не є вирішальним фактором. Для досягнення миру ми маємо зосередитися на трьох ключових елементах: дипломатії, тиску та силі. Потрібен новий імпульс мирним зусиллям, водночас посилюючи наші спеціальні далекобійні санкції та інші важелі впливу», – зазначив він.
Міністр також поінформував партнерів про зростання загроз з боку Білорусі та закликав до стримування подальшої ескалації з боку Мінська і Москви. За його словами, Україна нині є не лише отримувачем допомоги, а й партнером і контриб’ютором безпеки для союзників.
«Збільшення оборонних витрат є гарантією миру, і я закликаю кожного члена НАТО робити внесок в оборону України. Ця інвестиція принесе найбільший мирний дивіденд у нашому житті. Дякую всім нашим союзникам за відданість спільній справі, сьогоднішні внески та непохитну підтримку України», – зауважив він.
Нагадаємо, напередодні Зеленський оголосив про посилення захисту кордону з півночі України, зокрема, через загрозу з боку Білорусі та Брянської області рф. Також він попередив про наслідки для керівництва Білорусі, у випадку «якщо будуть агресивні дії проти України».
У відповідь самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відкритий до переговорів з президентом Володимиром Зеленським і готовий для цього зустрітися «у будь-якій точці» України чи Білорусі.
А нещодавно видання The Economist писало про те, що росія починає втрачати ініціативу у війні проти України, тоді як українські сили дедалі ефективніше виснажують російську армію, завдають ударів по тиловій інфраструктурі та руйнують логістику ворога.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.