МЗС України вручило послу Ізраїлю ноту протесту за імпорт краденого росією зерна

Україна вимагає від Ізраїлю невідкладно вжити заходів для припинення імпорту зерна, викраденого росією на тимчасово окупованих українських територіях, та унеможливлення його розвантаження в ізраїльських портах.

Про це повідомляє речник МЗС України Георгій Тихий, коментуючи запрошення до відомства посла Ізраїлю.

Зазначається, що сьогодні, 28 квітня, до МЗС було запрошено надзвичайного і повноважного посла Держави Ізраїль в Україні Міхаеля Бродського, якому вручено ноту протесту.

Тихий пояснив, що причиною цього стало надходження до Ізраїлю сільськогосподарської продукції, незаконно вивезеної рф з тимчасово окупованих територій України.

«Українська сторона наголосила, що походження цього зерна достеменно встановлене, а схеми його приховування, зокрема перевантаження «борт-борт» у Чорному морі, добре відомі, зокрема ізраїльським компетентним органам. Попри це, відповідні вантажі продовжують потрапляти до ізраїльських портів і вводитися в комерційний обіг», – заявив речник МЗС.

Згідно з його словами, Києвом було окремо підкреслено, що ігнорування ізраїльською стороною офіційних звернень України та запитів про міжнародну правову допомогу, включно із проханням затримати судна та вантажі, фактично створює умови для легалізації викраденого українського зерна.

«У МЗС заявили, що не розглядають ці випадки як поодинокі інциденти, а як системну практику, яка має ознаки свідомого сприяння незаконній економічній діяльності, пов’язаній з тимчасовою окупацією українських територій, а також обходу санкцій. Окремо підкреслюємо, що йдеться не лише про Ізраїль: українська сторона системно реагує та протидіє такій діяльності рф в усіх географіях», - зазначив Тихий.

У Києві також звернули увагу на неприйнятний дисонанс, коли на тлі підтримки Україною безпеки Ізраїлю та рішень щодо протидії терористичним загрозам, зокрема, пов’язаним з Іраном, Єрусалим фактично допускає імпорт краденого українського зерна.

«У зв’язку з цим Україна вимагає від ізраїльської сторони невідкладно вжити заходів для припинення імпорту викраденого зерна та унеможливлення його розвантаження в ізраїльських портах», - додав речник МЗС.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України викликало посла Ізраїлю для вручення ноти протесту через прибуття до порту Хайфи судна з партією зерна, яке могло бути вивезене росією з тимчасово окупованих територій України.

У відповідь ізраїльська сторона заявила, що перевіряє звинувачення. А очільник МЗС Гідеон Саар наголосив, що питання розглядається дипломатичними каналами і що «потрібні докази наразі не були надані», водночас підтвердивши контакти з українською стороною.

За словами президента Володимира Зеленського, Україна готує санкційний пакет проти фізичних та юридичних осіб, які причетні до перевезення та заробляють на оборудках із краденим українським зерном.

Зазначимо, це вже другий подібний епізод. 15 квітня Україна також зверталася до Ізраїлю через інше судно, яке доставило зерно до Хайфи. Тоді ізраїльська сторона відповіла, що затримати російське судно було вже запізно, оскільки воно залишило порт.

Разом із цим, ЄС розглядає санкції проти ізраїльтян, причетних до перевезення викраденого українського зерна.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО