Міністерство транспорту Катару повідомило про повне відновлення руху для всіх морських суден у територіальних водах країни з 12 квітня.
Про це йдеться у заяві відомства.
Зазначається, що навігація буде дозволена щодня з 06:00 до 18:00 за місцевим часом. Водночас судна, які мають ліцензію на риболовлю, зможуть працювати без обмежень протягом усього дня.
Раніше Катар був змушений закрити найбільший у світі завод з експорту скрапленого природного газу після атаки Ірану на початку березня. Через це катарські танкери понад місяць не проходили через Ормузьку протоку, яка фактично була заблокована внаслідок бойових дій.
Нагадаємо, іранська влада раніше погодилася тимчасово припинити бойові дії та гарантувати безпечний прохід суден через протоку на період двотижневого перемир’я, висунувши умовою припинення ударів по своїй території.
Пізніше президент США Дональд Трамп оголосив про початок операції з розмінування Ормузької протоки за участю американських сил. Після цього група кораблів ВМС США демонстративно пройшла через акваторію, яку раніше блокував Тегеран.
Водночас у Корпус вартових ісламської революції заявили про готовність застосовувати силу проти військових кораблів, які намагатимуться пройти через протоку.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.