Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що нещодавні заяви президента США Дональда Трампа щодо майбутньої долі Америки в НАТО та припинення підтримки України схожі на реалізацію «плану мрії» російського диктатора володимира путіна.
Про це прем’єр Польщі написав у соцмережі Х в четвер, 2 квітня.
На його думку нещодавні заяви та геополітичні події, що були ініційовані президентом США Дональдом Трампом грають на руку росії.
«Загроза розпаду НАТО, пом’якшення санкцій проти Росії, масштабна енергетична криза в Європі, припинення допомоги Україні та блокування Орбаном кредиту для Києва – все це виглядає як план мрії путіна», – написав він у соцмережі Х у четвер.
Нагадаємо, американський президент Дональд Трамп повідомив, що всерйоз розглядає вихід Сполучених Штатів із НАТО. Він також розкритикував Велику Британію за відмову долучитися до ударів на Близькому Сході.
У свою чергу, посол Сполучених Штатів при НАТО Метью Вітакер підтвердив, що Дональд Трамп дійсно зараз переглядає та переоцінює усе, що стосується участі Америки у НАТО, а також підтримку зусиль Європи в допомозі Україні.
Окрім цього, президент США Дональд Трамп заявляв, що розглядає можливість реорганізації НАТО з метою обмеження права голосу деяких членів Альянсу та пропонував урізати фінансування НАТО. Він вкотре розкритикував Альянс за недостатню підтримку Вашингтона у протистоянні з Іраном та назвав «величезною помилкою» те, що НАТО «не було поруч».
Тим часом у НАТО вже відреагували на заяви Америки про вихід з організації. Більшість дипломатів країн-членів Альянсу не демонструють значного занепокоєння. Однак почали обговорювати сценарії на випадок виходу США з Альянсу.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.