Президент Куби Мігель Діас-Канель заявив, що будь-які спроби Сполучених Штатів взяти під контроль Кубу зустрінуть «жорсткий опір». Його слова пролунали після того, як електропостачання було частково відновлено після масштабного блекауту, який залишив без світла 10 мільйонів людей.
Про це повідомляє CNN.
Як зазначається, у своїй заяві Діас-Канель звинуватив США у використанні економічної слабкості Куби як «зухвалого приводу» для захоплення острова.
«Лише так можна пояснити жорстоку економічну війну, яка застосовується як колективне покарання проти всього народу. У найгіршому сценарії Куба має впевненість: будь-який зовнішній агресор зіткнеться з жорстким опором», – зазначив Діас-Канель.
Як відомо, президент США Дональд Трамп неодноразово погрожував кубинському уряду та натякав на можливе вторгнення. Секретар Державного департаменту Марко Рубіо підкреслив необхідність «нових людей при владі», оскільки, на його думку, економіка країни не працює, а керівники не знають, як її виправити.
Куба переживає серйозний економічний удар після того, як США фактично заблокували постачання нафти на острів, позбавивши старіючу енергомережу основного палива.
Разом із тим Діас-Канель підтвердив, що кубинські чиновники провели переговори з США, щоб «визначити двосторонні проблеми, які потребують вирішення». Це перша офіційна згадка про переговори з боку Гавани.
Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп допустив можливість встановлення контролю над Кубою і заявив, що що Вашингтон володіє достатніми можливостями, щоб змінити політичну ситуацію на острові.
Як відомо, заява голови Білого дому прозвучала на тлі глибокої енергетичної кризи на Кубі, де внаслідок нафтової блокади з боку США стався повний колапс енергосистеми, що призвело до повного блекауту в країні 16 березня.
Також раніше Трамп заявляв, що уряд Куби «скоро впаде». За його словами, коли це станеться, представником Вашингтона на острові стане держсекретар США Марко Рубіо.
За даними ЗМІ, адміністрація Дональда Трампа вважає, що для досягнення прогресу у переговорах з Кубою президент Мігель Діас-Канель має піти у відставку. США прагнуть усунути його з посади, залишивши при владі чинний комуністичний уряд.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.