Іран планує запровадити «безпекові збори» для танкерів у Перській затоці – CNN

Іран готується стягувати «безпекові збори» з нафтових танкерів та комерційних суден країн, які є союзниками США.

Про це повідомляє CNN з посилання на джерело, знайоме зі стратегією керівництва Ірану.

Як зазначається, Тегеран завершує підготовку до введення так званих «безпекових зборів» у Перській затоці для нафтових танкерів та комерційних суден країн, що є союзниками США.

Джерело наголосило, що протока Ормуз залишається «закритою», навіть якщо президент США Дональд Трамп стверджує, що вона відкрита.

«Ми тримаємо в руках гвинт світової ціни на нафту, і США довго чекатимуть наших дій, щоб контролювати ціну. Ціни на енергоносії стали нестабільними, і ми продовжимо боротьбу, поки Трамп не визнає поразку», – заявило джерело.

Нагадаємо, нещодавно щонайменше десять комерційних суден у Перській затоці змінили свої сигнали в системі автоматичної ідентифікації, заявивши про зв’язок із Китаєм. Таким чином екіпажі намагаються знизити ризик атак з боку Іран.

4 березня президент США Дональд Трамп заявляв, що американські військово-морські сили за потреби почнуть військовий супровід і страхування ризиків для танкерів із нафтою та газом, що проходять через Ормузьку протоку, після погроз з боку Ірану.

А напередодні Іран заявив, що дозволить вільне проходження через Ормузьку протоку для арабських і європейських країн, які «виженуть» зі своєї території послів США та Ізраїлю.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО