В Ізраїлі вже кілька місяців затримується ухвалення рішення щодо продовження тимчасового захисту для українських біженців, що може спричинити їхню можливу депортацію до кінця року.
Про це повідомляє Haaretz.
За даними видання, Ізраїль досі не продовжив статус захисту, який українці отримали після початку повномасштабного вторгнення рф у 2022 році, попри те, що значна частина біженців не має житла, куди могла б повернутися.
Після відсутності міністра внутрішніх справ питання перейшло до компетенції прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу.
Українці, багато з яких прибули до Ізраїлю без оформленого статусу, отримували тимчасові дозволи на проживання й роботу з можливістю щорічного поновлення. Термін дії цих документів спливає вже наступного місяця.
Правозахисні організації та міжнародні інституції, включно з УВКБ ООН, закликають Ізраїль продовжити дію захисту, адже чимало українців не можуть повернутися додому, а невизначеність із документацією ускладнює їхнє життя та працевлаштування.
Влада Ізраїлю повідомляє, що питання перебуває на розгляді, а рішення обіцяють ухвалити найближчим часом.
Нагадаємо, напередодні ЗМІ писали про те, що тисячі українських біженців у Шотландії можуть втратити житло найближчим часом.
Також нещодавно уряд Ірландії ухвалив нові правила для українських біженців: тепер перебування у державних місцях прихистку обмежуватиметься 30 днями, тоді як раніше воно могло тривати до 90 днів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.