Постійний представник Ірану при ООН Амір Саїд Іравані заявив, що Тегеран готовий повернутися до переговорів зі США щодо ядерної угоди, але лише за умови, що діалог вестиметься на рівноправних засадах, без тиску та ультиматумів.
Про це повідомляє CBS News.
За словами дипломата, Іран є відповідальним членом Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і має невід’ємне право на збагачення урану та розвиток мирної ядерної програми. Він підкреслив, що збагачення ніколи не припинялося й залишатиметься частиною національної політики.
Іран відкритий до відновлення діалогу, однак, як зазначив Іравані, після ударів США по ядерних об’єктах не існує сприятливих умов для проведення нового раунду переговорів, і жодних офіційних запитів щодо зустрічі з президентом наразі не надходило.
Він також розкритикував риторику президента США Дональда Трампа, заявивши, що заклики до «безумовної капітуляції» з боку Ірану є нічим іншим, як спробою Вашингтона нав’язати свою волю.
«Якщо США справді зацікавлені в переговорах – ми теж готові до діалогу. Але якщо мова йде про ультиматуми й тиск, жодного діалогу бути не може», – наголосив дипломат.
Нагадаємо, напередоднi міністр закордонних справ Ірану Аббас Араґчі спростував інформацію про відновлення ядерних переговорів із США, що суперечить заявам президента США Дональда Трампа про можливе укладення угоди вже цього тижня.
Також президент США Дональд Трамп припустив, що в Ірані існує ще один, досі невідомий, ядерний об’єкт, крім трьох основних, які були знищені внаслідок американських ударів.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».