Від початку російського вторгнення Україна отримала від Чехії сотні мільйонів доларів військової допомоги. Також влада Чехії виділяла допомогу Києву і на енергосектор.
Про це повідомив голова Кабміну Денис Шмигаль у Telegram.
За його словами, від Чехії надійшла така допомога:
- 900 млн доларів військової допомоги отримали з 2022 року.
- близько 1,5 млн снарядів різного калібру надійшло торік у межах чеської ініціативи, ще 400 тисяч надійде цього року.
- сума річної допомоги Україні з боку Чехії збільшена до понад 43 млн доларів.
- 80 млн євро отримали від Чехії допомоги для енергосектору.
Крім того, Шмигаль розповів, що сторони зміцнюватимуть інтеграцію української та чеської оборонних індустрій, а також домовилися про співпрацю у сфері підготовки українських пілотів літаків F-16.
За словами прем'єра, Україна та Чехія посилюватимуть стратегічне партнерство, співпрацю у сфері ОПК, економіці та торгівлі. Сьогодні сторони обговорили шляхи залучення чеських інвестицій в Україну та створення спільних підприємств.
Нагадаємо, у травні стало відомо, що Чехія тренуватиме українських пілотів на літаках F-16 та L-39. Раніше повідомлялося, що Чехія виділить мільйони євро на модернізацію українських лікарень.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».