У разі відкриття кордону для всіх категорій громадян 21% українців хотіли б виїхати за кордон, 70% не хотіли б виїжджати в іншу країну на постійне місце проживання. Ще 9% не визначились.
Опитування проводив фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва разом із Центром Разумкова.
Серед респондентів, які хочуть поїхати до іншої країни на постійне місце проживання, частка чоловіків становить 25%, а жінок – 17%.
Найчастіше про бажання виїхати повідомляли респонденти віком від 18 до 29 років (33%). Чим старші опитані, тим менше вони висловлювали бажання виїхати за кордон на постійне місце проживання. Серед респондентів від 30 до 39 виїхати за кордон хотіли б 27%, 40-49 років – 23%, 50-59 років – 16%, старше 60 років – 9%.
Основними причинами бажання залишити Україну та виїхати за кордон на постійне місце проживання називали відсутність можливостей для розвитку (30,5%), загрозу життю через бойові дії (29%), недостатню соціальну підтримку з боку держави (29%), бажання возз'єднатися з рідними (26%), бажання відвезти рідних, які залежать від респондента (23%), та неможливість знайти роботу (21%).
Нагадаємо, за даними іншого опитування, близько чверті українських біженців у Європі планують залишитись за кордоном назавжди.
В Інституті демографії прогнозують, що близько половини біженців не повернуться з-за кордону після війни.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».