Кліматологи визнали аномалією відсутність лавин у Карпатах

В українських Карпатах за весь сніголавинний сезон 2019-2020 року не зійшло жодної лавини, що є аномалією.

Про це йдеться у звіті на Facebook-сторінці сніголавинної ситуації в українських Карпатах, опублікованому у вівторок, 4 серпня.

«У Карпатах сніголавинний сезон 2019-2020 року був аномальним за весь період спостережень за всіма параметрами: як щодо висоти снігового покриву, так і щодо температурного режиму, опадів та інших параметрів. Протягом сніголавинного сезону не зафіксовано сходження жодної лавини», - йдеться в повідомленні.

Крім того, за весь сезон синоптики жодного разу не оголошували IV і V рівень сніголавинної небезпеки.

Згідно зі звітом зимовий сезон в українських горах був теплим, малосніжним і короткочасним. Однак ще однією причиною відсутності лавин, крім малосніжної зими, кліматологи назвали заростання схилів гір чагарниковими рослинами, відсутність значних хуртовин та відлиг.

Нагадаємо, синоптики дали прогноз погоди в Україні на серпень 2020 року.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО