У МЗС прокоментували вихід США з Ради ООН із прав людини

Україна розуміє стурбованість США ефективністю роботи Ради ООН з прав людини.

Про це йдеться в коментарі заступника міністра закордонних справ України Сергія Кислиці, оприлюдненому в середу, 20 червня, пише «Слово і Діло».

  «Ми розуміємо позицію Сполучених Штатів Америки і їхню стурбованість щодо ефективності роботи РПЛ. Рішення США щодо дострокового припинення членства в Раді не стало несподіванкою. Більше року тому Сполучені Штати на одному із засідань Ради Безпеки ООН заявили про негативні тенденції в роботі ООН в напрямку захисту прав людини», - наголошується в коментарі.

Кислиця нагадав, що Україна неодноразово заявляла, в тому числі і в рамках свого непостійного членства в Раді Безпеки, що поділяє думку про важливість врахування компоненту прав людини в усіх напрямках роботи Організації.

За словами заступника міністра, Україна брала безпосередню і активну участь в створенні Ради ООН з прав людини в 2006 році і з самого початку входила до її складу протягом двох послідовних каденцій в 2006 - 2008 і 2008-2011 роках. Цього року Україна знову набула членства в цьому допоміжному органі ГА ООН.

«Розуміючи і об'єктивно оцінюючи існуючі проблеми та недоліки в його роботі, ми маємо намір працювати над реформуванням Ради», - зазначив він.

Раніше в ЄС відреагували на вихід США з Ради ООН з прав людини.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО