Сіденко Володимир

Макрофінансова допомога від ЄС: на що підуть кошти

Експерт вважає, що кошти від ЄС скерують на те, щоб скоротити фінансовий розрив у бюджеті й забезпечити видатки до кінця року.

Підвищення «мінімалки» відкладається: як це позначиться на доходах українців

Експерт вважає, що уряд визнає, що економіка країни у скрутному становищі, однак підвищення соціальних виплат без комплексного підходу могло мати негативні наслідки.

Конституційна криза: як рішення КС вплинуть на співпрацю із МВФ

Співпраця України із міжнародними партнерами може бути поставлена на паузу доти, доки проблема довкола рішення КС не буде розв'язана, вважає експерт.

Стратегія уряду до 2030 року: які світові виклики повинні бути враховані

Під час довгострокового планування уряд має врахувати виклики глобального потепління і технологічні досягнення, щоби пристосувати внутрішні ринки до світової економіки, зазначив Володимир Сіденко.

Особлива економічна зона на Донбасі: чи прийдуть інвестори на спеціальні умови

Створення особливої економічної зони без чинних державних інституцій та правопорядку в регіоні не створить умов для економічної діяльності, вважають експерти.

Збільшення прожиткового мінімуму: чи зростуть доходи громадян

Збільшення прожиткового мінімуму не збільшить суттєво доходи громадян, оскільки рішення має політичну природу напередодні виборів, вважає експерт.

Відставка голови Нацбанку: якими будуть наслідки для економіки України

Відставка Смолія може вплинути на подальшу співпрацю з МВФ та змінити кредитно-грошову політику Центробанку, вважає експерт.

Легалізація грального бізнесу: які ризики стоять за «швидкими» доходами до бюджету

В Україні немає відповідних умов, що могли б забезпечити надходження до бюджету від легалізації грального бізнесу, вважає експерт.

Співпраця з МВФ: чи полегшить новий транш наслідки коронакризи

Нова програма МВФ не врятує українську економіку від наслідків коронакризи, однак відкриє можливості для співпраці з іншими міжнародними кредиторами, вважає експерт.

Чому МВФ переписує програму допомоги Україні?

Міжнародний валютний фонд змінює умови співпраці з Україною. Замість трирічної програми EFF зараз обговорюється формат stand-by, який розрахований на півтора року.