Чи піде «Батьківщина» на домовленості з «Опоблоком» заради перевиборів? Експерт

Микита Потураєвполітолог

Українська політика – це союз усіх з усіма. Домовленості можуть бути з ким завгодно, а конфігурації – найнесподіванішими.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Микита Потрураєв, аналізуючи інформацію про те, що «Опозиційний блок» виступає за саморозпуск Ради та готовий здати мандати.

«Зокрема, не виключено, що існують домовленості «Опоблоку» та «Батьківщини». У важкій соціально-економічній ситуації популістські сили, якими є ці фракції, можуть бути зацікавлені в такому сценарії», – міркує Потураєв.

В країні склалася ситуація, коли вигідніше бути в опозиції, ніж при владі — експертПолітолог прокоментував інформацію про те, що фракція «Батьківщини» офіційно заявила про перехід до опозиції.

На його думку, з боку Тимошенко зараз правильно було б «сколотити» широкий блок навколо своєї партії, а переговори протягом останнього півріччя йдуть між усіма політичними силами.

«Чи може Тимошенко зіграти в одну руку з Бойком, Льовочкіним і спробувати ініціювати дострокові вибори? Так, може, оскільки динаміка в них непогана. Але зростання рейтингу не настільки вже й велике, тому все-таки ймовірність виборів цього року є невеликою», – вважає політолог.

Підсумовуючи, експерт зазначив, що зараз для країни соціальні вибухи й кардинальні зміни є не найкращим варіантом у зв'язку із зовнішніми загрозами.

Як відомо, для розпуску парламенту потрібно, щоб як мінімум 150 депутатів склали мандати.

Нагадаємо, що минулого тижня Тимошенко заявила про створення широкої опозиції до чинної влади.