Смертельна погоня: справа водія BMW перетворилася на війну між силовиками – експерт

Микола Мельникполітичний експерт

На паралізовану правову систему та розвалену судову наклалася ще й війна між силовими відомствами.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політичний експерт Микола Мельник, аналізуючи рішення суду щодо водія BMW Храпачевського, якого відпустили під особисте зобов'язання.

«Водій BMW почуває себе досить впевнено. Цю впевненість вселила в нього наша прокуратура, тому що наразі справа з Храпачевським і збитим пасажиром перетворилася на війну між силовими відомствами. Це війна між прокуратурою та поліцією. Прокуратура розкручує, в тому числі через соцмережі, тему про жахливих поліцейських. Для цього вони найняли декілька компаній. А МВС відповідає тим самим, розповідаючи про корумповану прокуратуру», – розповідає експерт.

За його словами, щойно це відбулося, прокуратура відразу почала робити обшуки в центральному управлінні поліції. Поліція відповіла тим, що забрала на центральний майданчик усі дорогі автівки київської міської прокуратури.

«Це була перша частина вистави. Наразі для прокуратури це стало справою принципу, а судді завжди з прокурорами працюють у більшому зв'язку, аніж із правоохоронцями, оскільки обвинувачення в суді надає прокуратура», – пояснює Микола Мельник.

Деканоїдзе прокоментувала рішення суду щодо скандального водія BMWДеканоїдзе заявила, що рішення суду про звільнення скандального водія BMW під «особисте зобов'язання» є несправедливим.

Відповідно, як відзначив експерт, суд у цій війні став на бік прокуратури, а поліцейський, який убив пасажира, просто став заручником ситуації.

«У цій війні більше постраждають поліцейські. Це факт. Прокуратура налаштована посадити його. А водій відбудеться максимум умовним терміном, йому вже це пообіцяли. Він буде погоджувати всі свої свідчення зі слідчими прокуратури», – проаналізував ситуацію Микола Мельник.

Нагадаємо, в ніч на 7 лютого працівник патрульної поліції в Києві застрелив пасажира автомобіля, який намагався врятуватися від погоні. Протягом 40 хвилин поліцейські безуспішно намагалися наздогнати BMW, який перевищував швидкість.

18 лютого суд заарештував на 60 днів патрульного Сергія Олійника.