Погляди українців на ЄС і НАТО ніяк не залежать від мови їхнього спілкування – Forbes

Читать на русском
Згідно з результатами соціального опитування, проведеного Міжнародним республіканським інститутом (IRI), мовне питання не впливає на ставлення українців до вступу в ЄС чи НАТО.
society.lb.ua

Згідно з результатами соціального опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного в 22 містах України, можна констатувати, що мовне питання не впливає на ставлення українців до вступу в ЄС чи НАТО.

Про це йдеться в опублікованому матеріалі оглядача американського Forbes Марка Адоманіса, інформує «Слово і Діло».

Згідно з проведеним опитуванням, 57% українців віддали б перевагу вступу до Європейського Союзу (проти 13% тих, хто вибрав би вступ до очолюваного Росією Митного союзу), а 47% на референдумі підтримали б вступ до НАТО (а 29% були б проти).

При цьому Адаманіс підкреслив, що різниця в даних по регіонах – дуже значна. «Кількість негативних відповідей на питання про вступ до НАТО знаходиться в межах від 51% (в Одесі) до 4% (у Львові). Що стосується питання про вступ до ЄС, тут діапазон думок ще більший: євроінтеграцію підтримують 30% жителів Одеси, Харкова та Миколаєва, а ось в Тернополі число її прихильників складає цілих 92%», – каже журналіст.

Крім того, за словами директора програми IRI по Євразії Стівена Нікса, у відповідях україномовних і російськомовних респондентів статистично значущих розбіжностей практично немає. «Можливо, це звучить трохи дивно, особливо враховуючи ту істерію, з якою Москва попереджає про витікаючу від «фашистської хунти» загрозу для російськомовного населення і про серйозні політичні розбіжності щодо питання українського мовного законодавства», – зазначив Адоманіс.

«Важко сказати, чи було раніше мовне питання головною причиною розбіжностей в думках українців, але, поза всяким сумнівом, зараз воно такою причиною точно не є», – резюмував оглядач Forbes.

В опитуванні взяли участь близько 17 тисяч громадян України з 22 міст. Темами дослідження були ставлення українців до політики, корупції, економіки, НАТО, Євросоюзу, Росії і т.д.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: